O mnie

przez admin

Hej!

Mam na imię Ewelina i miło mi, że zawitaliście na mojego chrupczystego bloga! Nie ważne czy preferujecie słodkie lub słone śniadanie, tutaj znajdziecie i jedno i drugie.

Nie będzie historii, jak to pomysł na stronę kiełkował w mojej głowie, aż w końcu postanowiłam go zrealizować – bo kompletnie tak nie było. Odkąd zaczęłam pracować musiałam się przestawić na jedzenie „pudełkowe”. Nie wyobrażam sobie siedzieć głodna w pracy. Mój mózg w ogóle nie potrafiłby funkcjonować, a kiedy wróciłabym do domu – to cała lodówka moja 😉 W związku z tym musiałam i chciałam przygotowywać posiłki dzień wcześniej, tak aby w pracy zjeść dobre i zdrowe śniadanie.

Zawsze kiedy wypakowuje swoje śniadanie, ludzie pytają „co to?”, „co tak pachnie”, „co tam masz dobrego?”. Często też słyszę: „chce Ci się robić?”, „to trzeba mieć dużo czasu”, „kiedy to wszystko robić”. To miłe uczucie kiedy ktoś „zazdrości” Ci jedzenia, ale ma błędne przekonanie o tym ile musisz na nie poświecić czasu . Ja zawsze w takich momentach staram się kogoś przekonać, że przygotowanie dobrego śniadania może trwać 5 minut. Często nam się wydaje, że coś co ładnie wygląda i jest smaczne musi był opłakane wielogodzinnym siedzeniem w kuchni. Owszem są przepisy, które wymagają więcej uwagi i czasu. Jednak ja również cenie sobie swój czas i staram się w tygodniu minimalizować go na maksa jak mogę. I kiedy codziennie słyszałam, ze „na to trzeba mieć czas” – pomyślałam sobie czemu nie? Uwielbiam gotować i robię to codziennie, więc fajnie byłoby to wykorzystać i podzielić się z kimś dobrym śniadankiem. W taki sposób powstał blog – dla wszystkich niedowiarków, że można szybko, zdrowo i smacznie.

Trzy fakty jedzeniowe o mnie, które warto wiedzieć kiedy zaczniesz przeglądać przepisy 😉

Kocham orzechy – czytaj również masło orzechowe. Nie ważne jakie, ważne że mogłabym je jeść codziennie i w nieograniczonych ilościach. Oczywiście to nie posłuży mojej figurze, ale na szczęście można się pocieszyć, ze dobrze wpływają na mózg 😉 Ot, taka mała wymówka.

Kocham płatki owsiane – jem je 5 razy w tygodniu pod wieloma postaciami. Można śmiało mnie nazwać owsiankoholiczką. Jeżeli krzywisz się na samą myśl o nich, to udowodnię Ci, że mogą smakować jak najlepsze ciacho, a z papką bądź zbitą breją nie mają nic wspólnego (oczywiście wszystko zależy od preferowanej konsystencji).

Kocham słodkie śniadania – to dla mnie najlepszy starter, aby zacząć dobrze dzień. Poza tym, ze śniadanie to podstawa i jest bardzo ważne w zbilansowanej diecie, to dla mnie przede wszystkim celebracja na udany dzień. W pracy jest to jeszcze istotniejsze – to takie „15” minut tylko dla mnie z miską pełną szczęścia i słodyczy 😉

Jeżeli lubisz jeść i chcesz urozmaicić swoje śniadania o nowe smaki – to bardzo dobrze trafiliście. Na Chrupczyste znajdziesz wiele przepisów na słodkie i słone początki dnia – w zależności od codziennej aury 😉

Schrupnij coś czystego!